MINISTR VNITRA (09/2006 - 05/2009) / Novinky / Mirek Topolánek
[23.05.2006]
Mirek Topolánek
ČSSD brání ve vyšetřování vlastních afér
Za svým tvrzením o propojení představitelů ČSSD na organizovaný zločin si stojím a mohu je doložit u soudu. Podivné kontakty sociální demokracie s lidmi podezřelými z páchání trestné činnosti nejsou ničím neznámým. Proto je reakce předsedy vlády Paroubka nepochopitelná. Ostatně on sám označil osoby typu Riga, Pitra a Krejčíře za zločince.
Jsem mimořádně znepokojen nejen provázáním představitelů vládnoucí strany s kriminálním podsvětím, ale i obrovskou mírou korupce, kterou ČSSD povýšila na systém práce. Rozsah korupce u nás nemá po listopadu 1989 obdoby, o čemž svědčí i pokles České republiky na žebříčku korupce z 25. místa v roce 1996 na 50. místo v současnosti.
II. 15 podezřelých kauz spojených s představiteli ČSSD
O propojení představitelů ČSSD s organizovaným zločinem, s korupčními a dalšími podezřelými aférami svědčí následující výběr 15 kauz:
- Úplatkářská aféra s biolihem s možným propojením na vraždu podnikatele Mrázka, do které jsou zapleteni bývalý Škromachův poradce Hanáček a bývalí členové ČSSD Láznička se Schwarzovou.
- "Pět na stole v českých", tedy žádost o úplatek bývalého Paroubkova ředitele kabinetu Doležela a jeho nevyjasněná role v kauze Unipetrol při návštěvě polského premiéra Belky.
- Privatizace Unipetrolu provázená podezřením o úplatcích ve výši 1,2 miliardy korun, přičemž vyšetřování této kauzy ve Sněmovně bylo předčasně ukončeno dohodou ČSSD a KSČM.
- Krausovo kakao, podezření z praní špinavých peněz, úplatků a jeho kontakty s odsouzeným podnikatelem Rigem.
- Podíl exministra zemědělství Zgarby na spekulacích s pozemky ve výši až 2 miliardy korun.
- Pokus o vraždu Lhotského, který se podílel na transakcích s půjčkou ČSSD od Paroubkova neoficiálního poradce Jansty, a kterou měl objednat zavražděný Mrázek.
- Skandální tajná schůzka a vyjednávání bývalého náměstka ministra spravedlnosti Vyvadila (s vědomím Paroubka) s Pitrem, Pitrovy kontakty s exministrem zemědělství Palasem a ministrem práce a sociálních věcí Škromachem.
- "Všimné" pro doktora Ratha za inzerci přes doktorku Klimovičovou v ČLK, podezření z tunelování ČLK.
- Směnka na půjčku 60 miliónů korun pro ČSSD od záhadně uprchlého miliardáře Krejčíře, údajně podepsaná expremiérem Grossem, nevyjasněné okolnosti půjčky lidí z okolí Krejčíře bývalému řediteli a Grossovu člověku NBÚ Kadlecovi.
- Byt expremiéra Grosse, který nebyl schopen věrohodně vysvětlit jeho financování.
- Stíhání exministryně zdravotnictví Součkové za nevýhodné smlouvy ve sporu s firmou Diag Human.
- Srbovy korupční skandály a jeho odsouzení za přípravu vraždy novinářky.
- Přidělení zakázky pro Státní platební agenturu za téměř jednu miliardu korun bez výběrového řízení exministrem zemědělství Palasem.
- Zakázka na výstavbu dálnice D47, nevýhodná pro stát a přidělená bez veřejné soutěže.
- Tunelování podniku Liberta a odsouzení exministra financí Svobody a Snopkové.
III. Sociálnědemokratičtí šibalové zůstávají v politice
V této souvislosti považuji Paroubkova slova o jeho razantním postupu vůči podezřelým lidem ze svého okolí považuji za lež a předvolební rétoriku. Zatímco malí šibalové odcházejí, velcí šibalové v politice zůstávají. Gross je předsedou bezpečnostní komise ČSSD, Kraus je předsedou liberecké krajské organizace a Zgarba kandiduje ve volbách na volitelném místě.
IV. ČSSD brání ve vyšetřování vlastních afér
Za zcela nepřijatelný považuji i způsob, jakým se snaží ČSSD v čele s Jiřím Paroubkem zametat své kriminální kauzy pod koberec. Poslední kapkou je zákaz podávání informací o policií vyšetřovaných případech korupce ČSSD. Následná skandální razie Bublanovy Inspekce ministra vnitra na Útvaru pro odhalování odhalovaného zločinu, kriminalizace nepohodlných detektivů a rozprášení schopného vyšetřovacího týmu je jasnou a bezprecedentní snahou zastavit tato vyšetřování a zničit stopy.
Vyzývám předsedu vlády Jiřího Paroubka, aby okamžitě zasáhl, zjednal nápravu a umožnil objektivní informování o aférách představitelů ČSSD. Jinak se vystaví podezření, že se tak děje s jeho vědomím, ne-li na jeho příkaz. V takovém případě jsme svědky návratu bolševických praktik a arogance moci, která nemá po listopadu obdoby a znamená pro budoucí demokratický vývoj zásadní nebezpečí.
Ostatně platí, že vláda, která je sama zkorumpovaná, nemá právo vládnout. Natož se pokrytecky tvářit, že bojuje s korupcí.