Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

MINISTR VNITRA (09/2006 - 05/2009) / Novinky / ODS

[27.11.2005]

ODS

Usnesení XVI. Kongresu ODS

Usnesení XVI. Kongresu ODS

I. Technická část usnesení

1. Vnitřní záležitosti XVI. Kongresu
Kongres Občanské demokratické strany

1.1. Schvaluje program XVI. Kongresu ODS

1.2. Schvaluje Kateřinu Pokornou a Dagmar Petrovou zapisovatelkami Kongresu

1.3. Schvaluje Milana Venclíka a Jana Zahradila ověřovateli zápisu

1.4. Volí volební komisi ve složení: František Ondřich, Michal Kadlec, Petr Pakosta, Karel Bůna, Miroslav Krajíček, Marek Zapletal, Jaroslav Kňava, David Kolář, Rudolf Blažek, Olga Dekojová, Jan Kubata, Simona Kafoňková, Josef Slovák, Josef Pavlata (předseda)

1.5. Volí mandátovou komisi ve složení: Eva Veselá, Anna Procházková, Ondřej Nýdrle, Jaroslav Švehla, Radim Chytka, Martin Novotný, Jan Čechlovský, Miroslav Jaroš, Vladimír Doležal, Ondřej Plašil, Helena Týřová, Eva Krpálková, Stanislav Blaha, Milan Cabrnoch (předseda)

1.6. Volí návrhovou komisi ve složení: Simona Žirovnická, Petr Pleva, Martin Mečíř, Bořek Machatý, Pavel Hrnčíř, Pavel Sekanina, Milan Šatný, Zdeněk Prosek, Tomáš Kladívko, Vojtěch Munzar, Libor Kubala, Ivo Rohovský, Roman Hoza, Hynek Fajmon (předseda)

1.7. Bere na vědomí zprávu mandátové komise o usnášeníschopnosti kongresu

1.8. Schvaluje jednací řád XVI. Kongresu ODS

1.9. Schvaluje volební řád XVI. Kongresu ODS


2. Volby

Kongres Občanské demokratické strany

2.1. Volí za členy výkonné rady Jiřího Pospíšila, Jiřího Kadrnku a Milana Cabrnocha.


3. Zprávy

Kongres Občanské demokratické strany

3.1. Schvaluje úvodní zprávu předsedy ODS Mirka Topolánka

3.2. Schvaluje zprávu o činnosti VR ODS od kongresu v Praze roku 2004

3.3. Schvaluje zprávu Kontrolní a revizní komise ODS

3.4. Bere na vědomí zprávu o činnosti Smírčího výboru ODS

3.5. Bere na vědomí zprávu o činnosti Poslaneckého klubu ODS

3.6. Bere na vědomí zprávu o činnosti Senátního klubu ODS

3.7. Bere na vědomí zprávu o činnosti Poslaneckého klubu ODS v EP

3.8. Bere na vědomí zprávu o hospodaření ODS za období 2004-2005



II. Politická část usnesení


0. Preambule

Kongres ODS konstatuje, že koaliční vláda vedená ČSSD škodí České republice. Výsledkem její činnosti je trvale rekordní míra nezaměstnanosti a rovněž tak rekordní deficity veřejných rozpočtů a celkového objemu státního dluhu. Za zásadní problém České republiky dále považujeme obrovskou míru korupce, za kterou je svou činností plně odpovědná vláda.


1. K záležitostem národní politiky

1.1. Kongres ODS konstatuje, že v současné době jsme svědky rychlého sbližování ČSSD a KSČM. Společný postup těchto dvou stran ohrožuje demokratický vývoj v České republice. Za alarmující považujeme snahu zrušit tzv. lustrační zákon. Kongres ODS vyzývá VR ODS, poslance PS Parlamentu ČR i senátory Parlamentu ČR k aktivnímu odporu proti snahám levice zrušit lustrační zákon.

1.2. Kongres ODS vyzývá všechny demokratické strany, aby se distancovaly od programové spolupráce s KSČM. Považujeme za nepřijatelné, aby KSČM diktovala demokratickým stranám své podmínky v jednáních o zásadních problémech současnosti, jakým je například otázka důchodové reformy. Česká republika musí ve vlastním zájmu provést co nejdříve reformu, která bude reflektovat demografické změny a podporovat rozvoj práce a podnikání.

1.3. Kongres ODS ukládá Výkonné radě ODS připravit a realizovat kulaté stoly, odborné semináře a veřejné mítinky, jejichž cílem by bylo poukázat na nebezpečí, vyplývající z rehabilitace KSČ(M). Považujeme za žádoucí, aby při organizaci těchto aktivit ODS spolupracovala s Konfederací politických vězňů a dalšími zainteresovanými organizacemi.

1.4. Kongres ODS se připojuje k Prohlášení politických vězňů komunistického režimu k postavení komunistů v demokratickém státu ze dne 18. října 2005.

1.5. Kongres ODS považuje snahu ČSSD ovládnout většinu postů v řadě významných institucí, jako například ve Všeobecné zdravotní pojišťovně, za projev zneužití státní moci. Kvůli svým mocenským zájmům neváhá ČSSD poškodit pacienty a zhoršit dostupnost zdravotní péče.


2. K záležitostem evropské politiky

2.1. Kongres ODS bere s uspokojením na vědomí skutečnost, že francouzští a nizozemští občané v referendech odmítli akceptovat návrh tzv. Evropské ústavy. Evropská unie může bez problémů fungovat v současném smluvním uspořádání a připravit se na skutečnou reformu svých institucí a politik, která bude odpovídat podmínkám 21. století.

2.2. Kongres ODS považuje za hlavní prioritu ODS v Evropské unii co nejrychlejší odstranění všech překážek pro volný pohyb občanů ČR ve státech staré EU 15. Tyto překážky považujeme za diskriminační, neoprávněné a odporující principům na kterých byla EU založena.

2.3. Kongres ODS dále požaduje co nejrychlejší odstranění diskriminačních podmínek pro české zemědělce v rámci Společné zemědělské politiky EU. Požadujeme rovněž zásadní reformu celé této politiky, směřující k liberalizaci a deregulaci celého agrárního sektoru.

2.4. Kongres ODS vyjadřuje podporu politice dalšího rozšiřování EU.

2.5. Kongres ODS gratuluje své slovenské partnerské straně SDKÚ k vynikajícímu volebnímu úspěchu v regionálních volbách.


3. K záležitostem světové politiky

3.1. Kongres ODS potvrzuje svou trvalou podporu politice nekompromisního boje s mezinárodním terorismem. Česká republika nemůže stát stranou tohoto zásadního zápasu. ODS proto bude i nadále podporovat zapojení Armády ČR do vojenských operací, směřujících k boji s mezinárodním terorismem.

3.2. Kongres ODS vyjadřuje podporu politice liberalizace světového obchodu a doufá, že nadcházející jednání WTO v Hong Kongu dojde k dohodě o snížení celních tarifů, kvót a dalších bariér světového obchodu.

3.3. Kongres ODS vyjadřuje svou podporu kandidatuře Aliaksandra Milinkieviče, kandidáta běloruského demokratického hnutí, na úřad běloruského prezidenta.


4. K záležitostem regionální a komunální politiky

4.1. Kongres ODS konstatuje, že krajské a komunální reprezentace ODS dosahují mimořádně dobrých výsledků navzdory nevstřícnosti a někdy i sabotáži ze strany vlády. Tohoto úspěchu musí ODS využít v nadcházejících kampaních pro volby do PSP ČR i do zastupitelstev měst a obcí.

4.2. Kongres ODS vyjadřuje podporu hejtmanům a dalším regionálním politikům ODS v jejich snaze o odpovědné hospodaření krajů, zvláště potom v oblasti zdravotnictví.


5. Společně pro volební vítězství 2006

5.1. Kongres ODS vyjadřuje jednoznačnou podporu vedení ODS v čele s předsedou Mirkem Topolánkem, kterého vnímá jako nezpochybnitelného lídra ODS pro volby do PS PČR 2006. Kongres odmítá jakékoliv spekulace o vnitřní nejednotě ODS.

5.2. Kongres ODS vyzývá všechny členy ODS na všech úrovních od komunální, přes krajskou, centrální až po evropskou, aby společně učinili maximum pro dosažení volebního vítězství v roce 2006.

5.3. Kongres ODS ukládá všem představitelům ODS, aby vedli především pozitivní a věcnou volební kampaň a na všech úrovních vysvětlovali veřejnosti programové cíle ODS.

5.4. Kongres ODS ukládá Výkonné radě ODS vypracovat, schválit a ve vhodné době prezentovat občanům volební program pro volby do PSP ČR 2006, vycházející z principů obsažených v projektu Modré šance.

5.5. Kongres ODS bere s uspokojením na vědomí úspěšné zvládnutí procesu sestavování kandidátek ODS pro volby do PS PČR 2006.